Тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының Конституциясы | ||||
Мақсаты: : |
Қазақстан Республикасының Конституцялық құрылымы мен мазмұны туралы мағлұмат ала отырып жасөспірімдердің азаматтық белсенділігі нығаяады.
| ||||
Күтілетін нәтиже |
Білімдерін тереңдете отырып, топпен жұмыс жасау дағдылары қалыптасады. ҚР ата заңы туралы толығарық мағлұмат ала отырып, құқықтық мемлекеттің ұрпағы екендігін сезінеді. | ||||
7 модульдің қолданылуы |
«АКТ», «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыда ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық» | ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Миға шабуыл, Топтастыру, Академиялық дау-дамай әдісі, Ыстық орындық, Кім жылдам | ||||
Қолданылатын Ресурстар |
Флипчарт, маркелер, тақта, стикерлер , интербелсенді тақта | ||||
Ұйымдастыру кезеңі |
Жүректен жүрекке тренинг арқылы бір-бірімен амандасады. Топқа бөлу түрлі түсті асық арқылы, |
Оқушылар бір-бірімен амандасу жалғасады. Оқушылар асық арқылы 4 топқа бөлінеді. | |||
Тренинг | |||||
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||
Білім Қызығушылықтарын ояту |
Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмаларына қатысты сұрақтар |
Оқушыларға тапсырманы үлестіру. |
Үйге берілеген тапсырманы сұарақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Слайда берілген сұрақтарға жауап беру. Топпен тапсырманы орындау | ||
Түсіну |
«Топтастыру» арқылы жалпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әркектіне байланысты топтастыру арқылы түсінік алады. |
Әр топқа өткен тақырып пен жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар үлестіру. |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру. Өзара пікір алмасады, топпен жеке дара тапсырмаларды орындайды. Нәтижесінде топтаса отырып нақты жауап береді. | ||
Қолдану |
Топпен жұмыс «Академиялық дау-дамай» әдісі арқылы арнайы жаңа тақырыпты түсіну үшін арнай тапсырмаларды қолдану. |
Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырма таратылады, тапсырманы топ ішініде беріп талқылату. |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап өз ой-пікірлерімен санаса білу. | ||
Сергіту сәті |
« Хан талапай» ойыны арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру. |
|
| ||
Талдау |
« Хан тағына» отырғызу арқылы тақырыпты талдау. |
Ұйымдастыру |
Әр топтан ортаға оқушы шығып сұрақтарға жауап береді | ||
Жинақтау |
«Кім жылдам» арқылы сабақты жинақтау |
Топқа тапсырмаларды тарату |
Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады. | ||
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау |
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату |
Өзін өзі топпен бағалайды | ||
Рефлексия |
Стикерлерді толтыру «Екі жұлдыз бір тілек» |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерлерді толтырып қалтаға салу. | ||